Ви є тут

Міцний Крафт 2021. Підсумки

Наймасштабніший збір крафтових винокурів та спеціалістів галузі

25-26 червня відбувся ІІІ Всеукраїнський Форум-виставка «Міцний Крафт 2021» Craft Ukrainian Distillers & Vendor.

День перший

У Krakow Restaurant зібралися виробники дистилятів, представники влади, провідних Асоціацій та Спілок, науковці, фахівці галузі, представники HoReCa, ритейлу, сомельє, виробники супутніх товарів і технологій, маркетологи, експерти та журналісти.

Учасники Форум Міцний Крафт 2021

Цього разу на Форумі було приділено багато уваги обговоренню Законопроєкту № 5311 щодо малих виробників дистилятів, який вже зареєстровано у Верховній Раді. Відбулась доволі продуктивна дискусія з депутатами та представниками профільних міністерств та комітетів. Зокрема були присутні:

  • Марьян Заблоцкий – Голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;
  • Людмила Хомічак – заступник директора директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, начальник головного управління з питань підакцизної продукції та органічного виробництва Міністерство економіки України;
  • Віктор Феєр – власник підприємства «Перша Закарпатська Палинчарня» та Голова правління ГО «Асоціація виробників фруктових дистилятів Закарпаття»;
  • Іван Слободяник – Голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів та Голова об'єднання «Агро-Продовольча Рада/Agro-Food Council»;
  • Валентина Попова – доцент інституту післядипломної освіти національного університету харчових технологій, кандидат технічних наук академік УТА, радник податкової служби першого рівня;
  • Катерина Лавренова – Голова ГС «Асоціація крафтових дистиляторів України».

В процесі дискусії дійшли порозуміння та обговорили дорожню карту, щодо подальших дій з приводу популяризації міцного крафту в інформаційному просторі та роботи з представниками влади. Обговорили можливості дерегуляції законодавства, спрощення процедур та зменшення необхідних зараз довідок, наказів та інших документів. Окреслили всі можливі проблеми. Сподіваємось, що ми зможемо спільно, разом із владою зробити діяльність малих виробників дистилятів цілком законною та прозорою. Від цього виграють всі. Від Держави до виробника та споживача.

Доповідачі форуму Міцний Крафт -2021

Був цікавий виступ представника міжнародної спільноти крафтових дистиляторів Паоло Раметта (Сіцилія), він розповів як працюють крафтові виробники в Італії та які закони регулюють їх діяльність. Суттєва деталь, італійськи крафтові виробники дистилятів спілкуються з владою та контролюючими органами за допомогою електронних засобів комунікації, хоча в них теж є багато документів при реєстрації виробництва.

В другому блоці Форуму поговорили з креативною агенцією Bloom Büro про споживача та його очікування, як зрозуміти, хто твоя цільова аудиторія, як створити цінність для аудиторії, з чого почати запуск бренду.

Про стратегію розвитку, канали продажу та маркетинг поговорили з Олексієм Бондаром, який працює в сфері алкогольного ритейлу 9 років та є Бренд Амбассадором в ТС ПЛЮС. Він повідомив, що торгові мережі вже очікують на своїх полицях національні крафтові міцні напої. Це дуже важливо.

В третій частині першого дня Асоціація крафтових дистиляторів України презентувала свій звіт. Розказала про свої здобутки, проекти та перспективи.

Відбулася презентація освітньої платформи «Українська Академія Дистиляції».

Напої-переможці конкурсу

Також підвели підсумки ІІ Всеукраїнського професійного дегустаційного конкурсу «INDEPENDENT СRAFT» Премія «Ukrainian Craft Spirits Awards 2021» та урочисто нагородили дипломами та медалями переможців дегустаційного конкурсу.

День другий

Другий день Форуму був присвячений галузевим презентаціям.

Презентація продукції учасників форуму

Про винні дистиляти та підготовку сировини розказав Юрій Кепканов, компанія JV «KONT-2» LLC.

Про сучасні технології та дистиляційне обладнання розповів власник та технічний директор компанії виробника ProfiSE Андрій Мушаков.

Про альтернативні технології витримки розказали представники компанії «ВУД Інтернаціонал» ТМ JMJ Oak alternatives.

Про класичні методи витримки та правила витримки в бочці розповів Павло Макогон, виконавчий директор АКДУ та співвласник компанії Wineidea – виноробня; студія крафтових ідей.

Про сучасний та ідеальний корок для крафтових міцних розказав В'ячеслав Шиш, міжнародна група Tapì Group.

Валентина Попова, доцент інституту післядипломної освіти національного університету харчових технологій, кандидат технічних наук академік УТА, провела майстер-клас «Правила дегустації. Аромат та смак напоїв».

В цілому, цього разу Форум був насичений важливою та корисною інформацією.

Ми дуже продуктивно попрацювали!

Дякуємо всім причетним! Дякуємо всім, хто вірить в справу, в можливості, хто допомагав, підтримував, хто долучився. Дякуємо за атмосферу, гостинність та смачну їжу готельно-ресторанному комплексу Krakow Restaurant.

Вам є 18 років?