На сьогоднішній день через високий попит на засоби з антисептичною дією утворився їх дефіцит у магазинах. Тому, після детального вивчення цього питання, ми хочемо вам розповісти, як легко приготувати антисептик у домашніх умовах.
Теорія та практика
Перш за все, трішки теоретичних аспектів. Коронавіруси, зокрема й COVID-19, покриті ворсинками, які при потраплянні на людину чіпляються за її клітини. Але під ними знаходиться зовнішня основа вірусу. Вона утворена з ліпідів, які схожі на звичайний жир. Алкоголь, міцніший за 60 градусів, може знищувати оболонку вірусу.
Чому саме як основа використовується спирт?
- речовина швидкого і широкого спектру дії з мінімальним ризиком вироблення резистентності до протимікробних засобів
- висока безпека для організму
- легка доступність
- можливість застосування в різних умовах експлуатації
Що таке антисептики?
А́нтисе́птики — лікарські протимікробні засоби, які застосовують для попередження процесів інфікування, сеспсису, гниття.
Як приготувати
Для створення антисептику нам знадобиться (рецептура відповідно рекомендаціям ВООЗ):
- спирт етиловий 96 % об
- перекис водню 3 %
- гліцерин 98 %
- стерильна дистильована або кип’ячена охолоджена вода
- мірні ємкості
- тара з герметичною кришкою
- ареометр
- термометр
Гліцерин використовується як зволожувач шкіри.
Перекис водню слугує для інактивації мікробних спор, як контамінуючий розчин. Він не є активною речовиною для знезараження рук.
Для виробництва антисептику в розрахунку на об’єм 10 літрів:
- етанол 96% об: 8333 мл
- перекис водню 3%: 417 мл
- гліцерин 98%: 145 мл
- вода (приблизно): 1100 мл
Послідовність дій при приготуванні
- Спирт, призначений для виготовлення антисептика, налити за допомогою мірного циліндру в бутиль або більшу ємність.
- За допомогою мірного циліндру додати перекис водню.
- Залити за допомогою мірного циліндру гліцерин в загальну тару. Оскільки гліцерин — дуже в’язка рідина, краще ополоснути його невеликою кількістю води та потім вилити її в загальну ємність.
- Потім в загальну ємність доливається вода.
- Щоб запобігти випарюванню, ємність необхідно відразу герметично закрити кришкою.
- Розчин необхідно збовтати, по можливості, з використанням лопатки.
- Відразу ж перелийте антисептик в ємності для кінцевого продукту (флакони 500, 100 або 50 мл) і перед використанням дайте відстоятись протягом 72 годин. Це дозволить знищити спорові форми мікроорганізмів, які можуть бути присутні в спирті або у флаконах.
Аналіз якості
Для перевірки концентрації спирту в кінцевому продукті слід використовувати ареометр. Дозволений діапазон встановлений в розмірі ±5 відсотків від запланованої концентрації (75-85% об етанолу).
Застосування: налийте трохи засобу на долоню і нанесіть на всю поверхню рук. Втирайте антисептик в шкіру рук до їх повного висихання
Зберігати в недоступному для дітей місці. Антисептик використовувати лише для зовнішнього використання. Вогненебезпечно: тримайте подалі від джерел вогню і теплий.
UACD закликає регулярно обробляти руки спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом. Піклуйтесь про себе та свої рідних.