Ви є тут

Didko Brewery

Дистилят пивний Didko Brewery 9.8 (10), 38+ (40), 91 (100)

Конкурс «Корона перегону · 2020». Зразок №3

Країна: Україна

Виробник: Дідько Brewery

Торгова марка: Дідько

Пивний дистилят – сміливо можна стверджувати, що на сьогоднішній день це вже окрема і цілком самостійна категорія міцного крафту, яка виросла за пару-трійку років зі «штанців» не кондиційного, або не проданого пива – з думкою: а давайте переженемо і з нього зробимо віскі.

Став цей продукт охмеленим віскі, навіть з урахуванням експериментів з витримкою? Ні, не став (з багатьох, і не лише ячмінних, причин).

Чи став новим класом крафту – саме так. І  абсолютно не важливо, куди повіялася фантазія виробника щодо назви – пивовиця, пив–пер, бірспіріт тощо.

Свідчення тому – вже 6 витриманих і невитриманих біршнапсів на драфті конкурсу.

Ну а почати варто з дистиляту Пивний Didko (Дідько) Brewery – зі старих запасів, як еталонного (поки) зразка, що задає темп.

Дідьковня якась ... (с) Енич

У технологічному плані – вельми вигадливо, втім, як і все пиво, яке виробляє ця компанія.

Що конкретно (точніше яке) виступило основою – невідомо, але – явно було досить охмелене.

А ось з декларованого відомо, що:

  • здійснювалася триразова перегонка (послідовна, з відсіканням)
  • аламбіках (невеликий?)
  • мацерація на трісках, причому безпрецедентно довго – 9 місяців

Що свідчить про нелюдське терпіння і бажання зробити щось досить неординарне і зовсім олдскульне – ну втім, так і вийшло.

Зараз, згідно інсайду, з'явився новий варіант – «Перегон з пива, який був витриманий на бурбонній щепі 8 міс.  з міцністю 45% ».

Фахова оцінка

Прозорість і колір: золотистий, з золотистими відблисками на лінзі

Аромат: з плодовими і мінеральними відтінками – хоча має місце легка спиртуозність, яка і надає свіжість в першому носі.

У розвитку мінеральні переплітаються з солодовими і в самому фіналі основним тоном виступають теплі деревні ноти, доповнені цедрою.

Смак: ідеальний баланс асимільованого спирту, розвинених танінів і цитрусових (переважно цедра). Деяка кислотність має виключно рослинний характер і не є домінуючою. Добре складений і цілком свіжий післясмак з добре вираженою вібруючою рослинної нотою. У самому фіналі – злаки галетного характеру.

Громадська думка

Виключно гладкий, незважаючи на виражені вібруючі цитрусові й хмільні відчуття – але тільки на видиху.

Вдих – вже є елементи рансьє, ну а в самому початку – буйство духів (пивних) – є і хмельова, і плодова (цедра), і солодове ноти.

Вам є 18 років?